مسکن ماهان

خضریان: موضوع اسناد مالکیت عرصه املاک فرحزاد پیگیری می شود

blank

سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی از بازدید از منطقه دو تهران خبر داد و گفت که در خصوص اسناد مالکیت عرصه املاک فرحزاد مقرر شد موضوع از دو طریق به صورت مجزا پیگیری شود.

علی خضریان در گفت و گو با ایسنا گفت: بنده به همراه سیدمحمد آقامیری عضو شورای شهر تهران، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و شهرداران مناطق ۲ و ۵ تهران بازدیدی از منطقه ۲ تهران داشتیم و نشست جمع‌بندی در حسینیه اعظم فرحزاد تشکیل شد. در جریان این نظارت میدانی در خصوص اسناد مالکیت عرصه املاک فرحزاد مقرر شد موضوع از دو طریق به صورت مجزا پیگیری شود. در این زمینه ضمن تشکیل کارگروهی حقوقی برای پیگیری امورات از مسیر کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، آقای آقامحمدی نیز موضوع اختلافات اسناد را از طریق دفتر مقام معظم رهبری پیگیری می‌کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ادامه داد: در زمینه صدور مجوز تخریب و نوسازی املاکی که قبل از سال ۱۳۷۰ احداث شده‌اند نیز مقرر شد توسط شهرداری منطقه ۲ اقدامات لازم انجام شود. تا پایان خردادماه سال آینده شهرداری منطقه ۲ بهسازی و ساماندهی خیابان و میدان شهید فرحزادی را به پایان می‌رساند، همچنین شهرداری پس از شناسایی مغازه‌های خرید ضایعات و یا معرفی آنها توسط شورای محله و بسیج، اقدامات قانونی را در دستور کار قرار می‌دهد.

وی افزود: زمین مورد نیاز احداث کلانتری توسط شهرداری در فرحزاد تهیه و تحویل نیروی انتظامی شد و مقرر شد مجمع نمایندگان استان تهران از فرمانداری تهران نسبت به تامین اعتبارات لازم برای ساخت آن اقدام کنند، همچنین مقرر شد اقدامات لازم برای به بهره‌برداری رسیدن ورزشگاه شهدای فرحزاد و خیابان گلبهار نیز تا پایان سال از سوی شهرداری منطقه ۲ انجام شود.

عضو هیات رئیسه مجمع نمایندگان استان تهران گفت: مجمع نمایندگان استان تهران رفع مشکلات تعیین تکلیف فاضلاب محله فرحزاد را از طریق اداره کل آبفای استان پیگیری می‌کند و در زمینه جمع‌آوری آب‌های سطحی نیز مقرر شد طی سال ۱۴۰۱ شهرداری اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهد.

خضریان با بیان اینکه مقرر شد شهرداران مناطق ۲ و ۵ تهران موضوع برق برج‌های نوری در طول رود دره را از طریق مکاتبه با مجمع نمایندگان استان تهران پیگیری کنند، تصریح کرد: با عنایت به وجود گلوگاه در مسیر خیابان امامزاده داود(ع)، مقرر شد شهرداری منطقه ۲ در زمینه خرید ۵ ملک برای رفع این مشکل در سال ۱۴۰۱ اقدامات لازم را انجام دهد و همچنین در خصوص قراردادن ۵ کانکس جهت حضور نگهبان شب، از سوی نیروی انتظامی همکاری و مساعدت لازم برای تامین امنیت دره رود انجام شود.

blank

خرید ملک در متاورس!!

خرید زمین در متاورس چقدر قابل اعتماد است؟  اگر روزگاری در بنگاه‌های املاک دنبال زمین و خانه می‌گشتیم و در...

blank

پشت پرده افزایش قیمت مسکن !

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش معاملات صوری در دفاتر مشاور املاکی با هدف افزایش قیمت مسکن، گفت: تمام...

blank

نقش مشاران املاک در گرانی ملک

گسترش نیوز نوشت: بهرویان گفت: باید برای مشاوران املاک سامانه در نظر گرفته شود تا با تعیین یک نرخ کمیسیون...

blank

پایان حق کمیسیون نجومی املاکی‌ها

بعد از تصویب بسته پیشنهادی وزارت راه برای ساماندهی بازار اجاره در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، این وزارتخانه بسته...

blank

بازار مسکن به برجام گره خورده

عضو هیات مدیره مشاوران املاک اظهار داشت: واقعیت این است که پروژه مالیات ستانی از خانه‌های خالی شکست خورده‌ است....

blank

کوچ مستاجران شدت گرفت!

وضعیت بازار اجاره، بسیاری از مستاجران را مجبور به نقل مکان از منطقه فعلی خود کرده است. به گزارش ۹...

ارسال نظرات

لطفا برای ارسال و بازدید نظرات به حساب کاربری خود باید وارد شوید!