مسکن ماهان

رقم‌های بزرگ برای واحدهای کوچک/کوچ اجباری از تهران!

blank
نگاهی به آگهی‌های اجاره واحد در تهران حاکی از آن است که بسیاری دیگر چاره‌ای جز کوچ اجباری از این شهر ندارند؛ اجاره خانه‌هایی که در حال رسیدن به حقوق‌هاست و کارگرانی که جامانده‌اند.

قیمت مسکن در چند سال اخیر روی دور صعود قرار گرفته و روز به روز شاهد افزایش قیمت مسکن هستیم؛ به طوریکه در اسفند ماه سال گذشته میانگین قیمت مسکن در تهران به ۳۵میلیون تومان در هر متر مربع رسید.

وقتی قیمت مسکن در تهران افزایش یافت، یک جمله معروف را از تمام مشاوران املاک می‌شنوید؛ افزادی که می‌خواستند خانه بزرگ بخرند، مجبور شدند به خانه کوچک راضی شوند؛ کسی که خانه ۳خوابه می‌خواست یا خانه دو خوابه گرفت و یا به اجاره‌نشینی روی آورد؛ خلاصه اینکه اوضاع بر وفق مراد اقشار جامعه، خصوصا دهک‌های پایین درآمدی نچرخید.

حالا در این بین هستند عده‌ای که شرایط سخت‌تری را تجربه می‌کنند؛ اجاره‌نشینان! این افراد نه تنها دیگر از خرید خانه در تهران ناامید شده بلکه حتی برای تمدید واحد سر سال خود نیز عزا گرفته‌اند؛ با افزایش روزافزون قیمت‌های رهن و اجاره، برخی از شمال به مرکز شهر آمدند؛ مرکزنشینان به جنوب رفتند، جنوب‌نشینان نیز یا مجبور بودند به شهرهای حاشیه بروند و یا به خانه‌های کوچک‌تر راضی شوند؛ اما حالا گشت و گذاری در آگهی‌های اجاره واحدهای کوچک، برق از سر می‌پراند؛ واحدهای کمتر از ۵۰متر با اجاره‌های عجیب و میلیونی؛ نکته جالب این است که بسیاری از این واحدها حتی یک خانه کامل نیستند و تنها یک اتاقند؛ اما رهن‌هایی بالای ۳۰میلیون و اجاره‌های بالای ۲،۳میلیون تومان نیز برای این اتاق‌ها دیده می‌شود.

مثلا یکی از این خانه‌ها در مسعودیه تهران قرار گرفت؛ محله‌ای در جنوب که خانه‌هایش هم نسبت به سایر مناطق تهران ارزان است. یک خانه ۵۰متری که تنها به خانواده هم اجاره داده می‌شود و نوساز هم نیست، در این محله به قیمت ۳۵۰میلیون تومان رهن داده می‌شود.

blank

خرید ملک در متاورس!!

خرید زمین در متاورس چقدر قابل اعتماد است؟  اگر روزگاری در بنگاه‌های املاک دنبال زمین و خانه می‌گشتیم و در...

blank

پشت پرده افزایش قیمت مسکن !

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش معاملات صوری در دفاتر مشاور املاکی با هدف افزایش قیمت مسکن، گفت: تمام...

blank

نقش مشاران املاک در گرانی ملک

گسترش نیوز نوشت: بهرویان گفت: باید برای مشاوران املاک سامانه در نظر گرفته شود تا با تعیین یک نرخ کمیسیون...

blank

پایان حق کمیسیون نجومی املاکی‌ها

بعد از تصویب بسته پیشنهادی وزارت راه برای ساماندهی بازار اجاره در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، این وزارتخانه بسته...

blank

بازار مسکن به برجام گره خورده

عضو هیات مدیره مشاوران املاک اظهار داشت: واقعیت این است که پروژه مالیات ستانی از خانه‌های خالی شکست خورده‌ است....

blank

کوچ مستاجران شدت گرفت!

وضعیت بازار اجاره، بسیاری از مستاجران را مجبور به نقل مکان از منطقه فعلی خود کرده است. به گزارش ۹...

ارسال نظرات

لطفا برای ارسال و بازدید نظرات به حساب کاربری خود باید وارد شوید!