مسکن ماهان

عوامل موثر در افزایش قیمت مسکن

blank
عضو هیات‌مدیره و خزانه‌دار اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: علت گرانی اجاره‌بها، افزایش قیمت مسکن و نهاده‌های ساختمانی و دستمزد کارگران است نه مشاوران املاک.

سعید لطفی عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار اتحادیه مشاوران املاک تهران درمورد مشکلات مربوط به اجاره‌بهای مسکن اظهار کرد: وقتی نرخ سود بانکی کمتر از نرخ اجاره است و بنابراین مالکان هم متمایل به گرفتن اجاره‌بها هستند.‍

وی با تصریح بر اینکه قانون تعیین سقف ۲۵ درصدی برای اجاره‌بها رعایت نمی‌شود گفت: برخی مالکان تا صددرصد و بلکه بیشتر روی قیمت اجاره‌بها می‌گذارند.

لطفی با تأکید بر اینکه مسئولان باید عرضه و تقاضا را کنترل و مدیریت کنند اظهار کرد: در حال حاضر بستر گرانی آماده است و طبیعتاً وقتی مسکن درصدی گران شده معلوم است که اجاره‌بها هم بالا می‌رود.

عضو هیئت‌مدیره و خزانه‌دار اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه ما در حال نظارت هستیم گفت: علت گرانی اجاره‌بها، افزایش قیمت مسکن و نهاده‌های ساختمانی و دستمزد کارگران است نه مشاوران املاک.

در ادامه، حسین محمودی اصل کارشناس اقتصادی با بیان اینکه افزایش قیمت مسکن ناشی از عوامل متعدد اما بخشی از آن هم قابل‌کنترل است گفت: تعداد املاکی‌ها در سال‌های اخیر دوبرابر شده درحالی‌که باتوجه‌ به فضای اینترنتی و مجازی قاعدتاً تعداد آن‌ها باید کمتر می‌شد.

وی افزود: همین موضوع باعث شده که برخی املاکی‌ها به‌جای مثلاً نوشتن عدد قولنامه اجاره و فروش، یک قولنامه بنویسند و از این طریق تمام هزینه خود را جبران کنند.

این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: برخی آگهی‌ها که در سایت‌های مختلف وجود دارد چند قیمت می‌گذارند و قیمت را بالا می‌برند و این یک اشتباه تکنیکی است که باید مدیریت شود.

محمودی اصل با بیان اینکه افزایش ۵۷ درصدی حقوق کارگران عملاً از جیب تولیدکنندگان افزایش‌یافته گفت: این باعث شده که بازار هر افزایش قیمتی را پیش‌خور کند درحالی‌که حقوق‌ها عملاً ۱۰ درصد افزایش‌یافته است.

blank

خرید ملک در متاورس!!

خرید زمین در متاورس چقدر قابل اعتماد است؟  اگر روزگاری در بنگاه‌های املاک دنبال زمین و خانه می‌گشتیم و در...

blank

پشت پرده افزایش قیمت مسکن !

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش معاملات صوری در دفاتر مشاور املاکی با هدف افزایش قیمت مسکن، گفت: تمام...

blank

نقش مشاران املاک در گرانی ملک

گسترش نیوز نوشت: بهرویان گفت: باید برای مشاوران املاک سامانه در نظر گرفته شود تا با تعیین یک نرخ کمیسیون...

blank

پایان حق کمیسیون نجومی املاکی‌ها

بعد از تصویب بسته پیشنهادی وزارت راه برای ساماندهی بازار اجاره در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، این وزارتخانه بسته...

blank

بازار مسکن به برجام گره خورده

عضو هیات مدیره مشاوران املاک اظهار داشت: واقعیت این است که پروژه مالیات ستانی از خانه‌های خالی شکست خورده‌ است....

blank

کوچ مستاجران شدت گرفت!

وضعیت بازار اجاره، بسیاری از مستاجران را مجبور به نقل مکان از منطقه فعلی خود کرده است. به گزارش ۹...

ارسال نظرات

لطفا برای ارسال و بازدید نظرات به حساب کاربری خود باید وارد شوید!