مسکن ماهان

نکات مهم در هنگام خرید خانه !

blank

فرآیند خرید پیچیده و زمان بر است. داشتن اولویت‌ راهی مفید برای راهنمایی شما در این فرآیند است . مشاور املاک شما می خواهد اولویت های شما را بداند و باعث شود که شما را به خانه ی رویایی مورد نظرتان نزدیک تر کند

در این مقاله، در مورد مواردی که هنگام خرید خانه جدید باید در نظر بگیرید صحبت خواهیم کرد. هر کدام از نظر اهمیت برای خریداران جداگانه رتبه بندی متفاوتی دارند، اما همه نکات ارزش بررسی دارند. اگر قبلاً به طور جدی در مورد این عوامل فکر نکرده اید، اکنون شانس شماست.

و اگر خانه را با شخص خاص خود می‌خرید، با آن صحبت کنید تا مطمئن شوید که در مورد اهمیت هر ویژگی موافق هستید.

نشانی خانه ی مورد نظر

Y2IpiV

اگر فردی هستید که ارامش را بیشتر ترجیح میدهد باید از خرید خانه یا زمین مورد نظر در اطراف اتوبان ها و خیابان های اصلی خودداری کنید و زمین هایی که در این موقعیت قرار دارند، آینده خوبی نخواهند داشت.

همچنین دسترسی خانه به مرکز خرید، سوپر مارکت ها و نانوایی باید بسیار راحت باشد و بهتر است خانه در نزدیکی آن ها قرار داشته باشد

 اگر ساختمان مورد نظر در همسایگی مدارس، ساختمان های دولتی، کلانتری ها، ساختمان پزشکان، نهاد ها، شرکت ها، بیمارستان ها، هتل ها، مجتمع تجاری و … باشد، از خرید این خانه خودداری کنید چرا که یک عیب بزرگ دارد.

 بهتر است دسترسی به خیابان و اتوبان های اصلی را مد نظر خود قرار دهید. خانه ای که در انتهای یک کوچه بلند واقع شده است، قطعا مورد مناسبی نخواهد بود.

امنیت محله از دیگر مواردی است که باید درباره آن تحقیق کنید. شخصیت همسایه های ساختمان هم اهمیت زیادی دارد.

 توصیه می کنیم خانه ای را که در محدوده طرح ترافیک یا زوج و فرد قرار دارد خریداری نکنید. دسترسی این خانه ها بسیار سخت است و همیشه باعث آزار شما خواهد شد.

تعداد اتاق خواب ها

4bed63d74192362dba9f5425d42e7f3c

هر خانواده ای ایدالی از تعداد اتاق خواب های خود دارند. بیشتر مردم خانه ی دو خواب را ترجیح میدهند ، و اگرچه هم بچه داشته باشند، تعداد اتاق خواب های ایدال خود را بالاتر میبرند.

برخی از خانواده ها دوست دارند فرزندانشان در یک اتاق خواب مشترک باشند، در حالی که برخی دیگر دوست دارند هر کدام از فرزندانشان یک اتاق خواب جداگانه داشته باشند تا زمان خواب و عادات مطالعه متفاوتی داشته باشند.

اگر شما فردی مهمان نواز هستید و بصورت منظم مهمان دارید، داشتن اتاق خوابی که به عنوان اتاق مهمان تعیین شده است، خوب است.

یک اتاق خواب اضافی اغلب به عنوان یک اتاق کار، اتاقک، اتاق بازی بچه ها یا اتاق ورزش قرار می گیرد. بسیاری از سرگرمی‌ها را می‌توانید در ان انجام دهید بهتر است طبق سبک زندگیتان یک اتاق خواب اضافی هم داشته باشید.

حریم شخصی

1408411

مواردی که در خرید خانه اهمیت زیادی دارد این است که هر فرد حریم شخصی داشته باشد یا باعث ازار و مزاحمت همسایگانش نشود. بهتر است در ورودی واحد ها رو به روی هم نباشد تا حریم شخصی شما به طور کامل رعایت شود و واحدی را خریداری کنید که در طبقه های بالا واقع شده باشد زیرا یکی از معایب واحدهای طبقه اول پر سر و صدا بودن آن ها است و همچنین کف این واحد ها به دلیل آن که بالای پارکینگ واقع شده و زیر آن ها واحدی وجود ندارد، همیشه سرد است که این سرما در زمستان می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

موقعیت پارکینگ خودرو ها باید مناسب باشد. اگر پارکینگ جای بدی قرار داشته باشد، هربار برای پارک کردن ماشین به دردرسر می افتید. پارکنیگ هایی که به صورت پشت هم یا اصطلاحا مزاحم قرار دارند، از جمله بدترین پارکینگ ها هستند. چون اگر پارکینگ شما در جلو واقع شده باشد هربار برای خروج ماشین باید از صاحب پارکینگ پشت بخواهید ماشین خود را خارج کند و اگر پارکینگ شما در عقب واقع شده باشد، هر بار که صاحب پارکینگ جلو بخواهد ماشین خود را خارج کند، آرامش شما را بر هم می زند.ورودی پارکینگ تا حد امکان شیب نداشته باشد. خروج از پارکینگ های شیب دار در روزهای برفی تقریبا غیر ممکن است. واگر پارکینگ اضافی و یا مهمان وجود داشته باشد، به مزیت های خانه می افزاید

کیفیت و امکانات

58Wz9C

یکی از مواردی که روز به روز به اهمیت آن افزوده می شود داشتن بالکن است زیرا خیلی از افراد تمایل دارند لباس هایشان در محیطی خارج از خانه خشک شود و یا محیطی برای این که فضای بیرون را تماشا کنند، وجود داشته باشد

سن ساختمان, ایمنی ساختمان در مقابل آتش سوزی, عایق بودن رطوبتی، حرارتی و صوتی, عرض کوچه ای که ساختمان در آن واقع شده, سیستم سرمایشی و گرمایشی, کیفیت فشار آب و برق ساختمان, از جمله مواردی است که باید قبل از خرید خانه باید انها را بررسی کرد

معماری

80EF2E77 9062 4BC7 96CB EF726B1B3325

مورد دیگری که باید حتما به آن توجه کنید، معماری داخلی واحد از جمله آشپزخانه، حال، پذیرایی و … است. همچنین نورگیری خانه هم از جمله موارد پر اهمیت است. خانه ای که نورگیری مناسبی داشته باشد، بسیار دلباز است. البته خیلی از افراد خانه های تاریک را ترجیح می دهند.

 نمای ساختمان، زیبایی خانه را دو چندان می کند. زیرا اولین چیزی است که همیشه به چشم می آید. پس کیفیت نمای ساختمان هم اهمیت زیادی دارد همچنین عرض کوچه ای که ساختمان در آن واقع شده است اهمیت زیادی دارد و هر چه بیشتر باشد بهتر است.

هرچقدر عرض راه پله های یک ساختمان بیشتر باشد، به ویژگی آن خانه می افزاید. عریض بودن راه پله های یک خانه باعث می شود اسباب کشی بسیار راحت تر انجام شود

blank

خرید ملک در متاورس!!

خرید زمین در متاورس چقدر قابل اعتماد است؟  اگر روزگاری در بنگاه‌های املاک دنبال زمین و خانه می‌گشتیم و در...

blank

پشت پرده افزایش قیمت مسکن !

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش معاملات صوری در دفاتر مشاور املاکی با هدف افزایش قیمت مسکن، گفت: تمام...

blank

نقش مشاران املاک در گرانی ملک

گسترش نیوز نوشت: بهرویان گفت: باید برای مشاوران املاک سامانه در نظر گرفته شود تا با تعیین یک نرخ کمیسیون...

blank

پایان حق کمیسیون نجومی املاکی‌ها

بعد از تصویب بسته پیشنهادی وزارت راه برای ساماندهی بازار اجاره در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، این وزارتخانه بسته...

blank

بازار مسکن به برجام گره خورده

عضو هیات مدیره مشاوران املاک اظهار داشت: واقعیت این است که پروژه مالیات ستانی از خانه‌های خالی شکست خورده‌ است....

blank

کوچ مستاجران شدت گرفت!

وضعیت بازار اجاره، بسیاری از مستاجران را مجبور به نقل مکان از منطقه فعلی خود کرده است. به گزارش ۹...

ارسال نظرات

لطفا برای ارسال و بازدید نظرات به حساب کاربری خود باید وارد شوید!