مسکن ماهان

پول فروش املاک شهرداری تهران کجا می رود؟

blank

​اقتصادنیوز: مدیران شهری تهران می گویند درآمدهایی که از محل فروش املاک شهرداری به دست می آید در پروژهای عمرانی و سرمایه گذاری هزینه می شود اما یکی از مشتریان این املاک پیمانکاران طلبکار شهرداری هستند.

به گزارش اقتصادنیوز عرضه ملک توسط شهرداری تهران در بورس کالا از روز سه شنبه آغاز شده است . هدف گذاری اولیه  برای کسب درآمد از این محل تا پایان سال ۵۰۰ میلیارد تومان است . اما با وجود فرار خریداران از بازار مسکن و افت معاملات فروش آیا تحقق چنین درآمدی امکان پذیر است ؟ابوالفضل فلاح معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران امیدوار است این درآمد محقق شود و در این رابطه به اکو ایران می گوید : دو گزینه برای فروش داریم ، املاک شهرداری را هم اشخاص می توانند بخرند و هم پیمانکار می تواند برای تسویه  طلبش ملک را بردارد؛ بنابراین اگر بازار مسکن و عقب نشینی خریداران بخواهد اثر منفی بگذارد پیمانکار ما سر جایش هست؛ یعنی گزینه دوم هست و لذا نگران نیستیم.

 او ادامه می دهد : قیمت گذاری املاک بر اساس قیمت کارشناسی است و معمولا ۵ تا ۱۰ درصد بالای قیمت کارشناسی نیز به فروش می رود و درحالی که درسایر بازارهای فروش ملک ما شاهد قیمت سازی هستیم وبا این قیمت های نجومی مطمئن هستیم که خریدار واقعی ملک پیدا می کند و به سمت این بازار سوق پیدا می کند چون اعتماد دارد و می داند  نسبت قیمت کارشناسی به قیمت بازار تفاوت دارد و معمولا قیمت بازار حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد بالاتر از قیمت کارشناسی است.

معاون شهردار تهران معتقد است در موج های افزایشی قیمت سفته بازان نقش دارند و چند معامله سوری با قیمت های غیر واقعی انجام می شود تا به قیمت پایه تبدیل شود اما در بازار جدید سفته بازی و دلال بازی از بین می رود و به حداقل می رسد و نهادهایی مانند بنیاد مسکن و … که املاک زیادی دارند از همین روش برای فروش ملک استفاده کنند تا این بازار معیاری بری قیمت گذاری ملک شود .

blank

خرید ملک در متاورس!!

خرید زمین در متاورس چقدر قابل اعتماد است؟  اگر روزگاری در بنگاه‌های املاک دنبال زمین و خانه می‌گشتیم و در...

blank

پشت پرده افزایش قیمت مسکن !

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به افزایش معاملات صوری در دفاتر مشاور املاکی با هدف افزایش قیمت مسکن، گفت: تمام...

blank

نقش مشاران املاک در گرانی ملک

گسترش نیوز نوشت: بهرویان گفت: باید برای مشاوران املاک سامانه در نظر گرفته شود تا با تعیین یک نرخ کمیسیون...

blank

پایان حق کمیسیون نجومی املاکی‌ها

بعد از تصویب بسته پیشنهادی وزارت راه برای ساماندهی بازار اجاره در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا، این وزارتخانه بسته...

blank

بازار مسکن به برجام گره خورده

عضو هیات مدیره مشاوران املاک اظهار داشت: واقعیت این است که پروژه مالیات ستانی از خانه‌های خالی شکست خورده‌ است....

blank

کوچ مستاجران شدت گرفت!

وضعیت بازار اجاره، بسیاری از مستاجران را مجبور به نقل مکان از منطقه فعلی خود کرده است. به گزارش ۹...

ارسال نظرات

لطفا برای ارسال و بازدید نظرات به حساب کاربری خود باید وارد شوید!